Алегрија-Дуланци

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Алегрија де Алава)
Alegria de Alava (Dulantzi) Snowed.JPG

Алегрија-Дуланци (шпански: Alegría, баскиски: Dulantzi) — општина во покраината Алава од автономната заедница Баскија. Има површина од 19,95 км2, и население од 1.919 жители (2004).