Јекора (Алава)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Јекора, Алава)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Јекора е општина која се наоѓа во провинција Алава, во автономната покраина Баскија.