Прејди на содржината

Чешма кај Стара нова бања

Од Википедија — слободната енциклопедија
Чешма кај Стара нова бања
Културно добро на Македонија
ОпштинаЦентар
Број[1]
Запис на НИСКН
Чешма кај Стара нова бања
Општи податоци
ГрадСкопје
ЗемјаМакедонија

Чешма кај Стара нова бањачешма кај урнатините на Стара нова бања во Скопје. Градбата е заведена како културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 20 септември 2022.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]