Прејди на содржината

Куќа на ул. „Илинденска“ бр. 53 (Скопје)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Илинденска“ бр. 53
Културно добро на Македонија
Адресаул. „Илинденска“ бр. 53
МесностДебар Маало
ОпштинаЦентар
Број[1]
Запис на НИСКН
Куќа на ул. „Илинденска“ бр. 53
Општи податоци
ГрадСкопје
ЗемјаМакедонија

Куќа на ул. „Илинденска“ бр. 53куќа во Дебар Маало, Скопје. Градбата е заведена како културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 20 септември 2022.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]