Црква „Успение на Пресвета Богородица“ - Нова Маала

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Успение на Пресвета Богородица
Црква
„Успение на Пресвета Богородица“
МестоНова Маала
ЗемјаМакедонија
ВероисповедКатолицизам

Црквата „Успение на Пресвета Богородица“ — католички храм кој се наоѓа во Нова Маала, Општина Василево.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]