Прејди на содржината

Цахир

Координати: 48°09′20″N 99°04′03″E / 48.15556° СГШ; 99.06750° ИГД / 48.15556; 99.06750
Од Википедија — слободната енциклопедија

Цахир (монголски: Цахир) е област во покраината Архангај во централна Монголија. Во 2009 година, населението било 2,143.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

48°09′20″N 99°04′03″E / 48.15556° СГШ; 99.06750° ИГД / 48.15556; 99.06750