Хотонт

Координати: 47°21′47″N 102°28′16″E / 47.36306° СГШ; 102.47111° ИГД / 47.36306; 102.47111
Од Википедија — слободната енциклопедија

Хотонт (монголски: Хотонт) e област во покраината Архангај во централна Монголија. Во 2009 година, населението било 4,440.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

47°21′47″N 102°28′16″E / 47.36306° СГШ; 102.47111° ИГД / 47.36306; 102.47111