Хашат

Координати: 47°27′05″N 103°09′04″E / 47.45139° СГШ; 103.15111° ИГД / 47.45139; 103.15111
Од Википедија — слободната енциклопедија

Хашат (монголски: Хашаат) е област во Архангај провинцијата во централна Монголија. Во 2009 година, населението било 3,344.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

47°27′05″N 103°09′04″E / 47.45139° СГШ; 103.15111° ИГД / 47.45139; 103.15111