Прејди на содржината

Хангај, Архангај

Координати: 47°51′12″N 99°25′42″E / 47.85333° СГШ; 99.42833° ИГД / 47.85333; 99.42833
Од Википедија — слободната енциклопедија

Хангај (монголски: Хангай) е област во Архангај провинцијата во централна Монголија. Во 2009 година, населението било 2,926.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

47°51′12″N 99°25′42″E / 47.85333° СГШ; 99.42833° ИГД / 47.85333; 99.42833