Прејди на содржината

Цецерлег, Архангај

Координати: 48°52′56″N 101°14′30″E / 48.88222° СГШ; 101.24167° ИГД / 48.88222; 101.24167
Од Википедија — слободната енциклопедија

Цецерлег (монголски: Цэцэрлэг, градина) е област во покраината Архангај во централна Монголија. Во 2009 година, населението било 3,813.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

48°52′56″N 101°14′30″E / 48.88222° СГШ; 101.24167° ИГД / 48.88222; 101.24167