Џаргалант, Архангај

Координати: 48°43′41″N 100°45′56″E / 48.72806° СГШ; 100.76556° ИГД / 48.72806; 100.76556
Од Википедија — слободната енциклопедија

Џаргалант (монголски: Жаргалант) е област во Архангај провинцијата во централна Монголија. Во 2009 година, населението било 4,111.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

48°43′41″N 100°45′56″E / 48.72806° СГШ; 100.76556° ИГД / 48.72806; 100.76556