Их-Тамир

Координати: 47°35′40″N 101°12′17″E / 47.59444° СГШ; 101.20472° ИГД / 47.59444; 101.20472
Од Википедија — слободната енциклопедија

Их-Тамир (монголски: Их тамир) е област во Архангај провинцијата во централна Монголија. Во 2009 година, населението било 5,247.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

47°35′40″N 101°12′17″E / 47.59444° СГШ; 101.20472° ИГД / 47.59444; 101.20472