Прејди на содржината

Олзит, Архангај

Координати: 48°06′02″N 102°33′30″E / 48.10056° СГШ; 102.55833° ИГД / 48.10056; 102.55833
Од Википедија — слободната енциклопедија

Олзит (монголски: Өлзийт) е област во покраината Архангај во централна Монголија Монголија. Во 2009 година, населението било 3,102.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

48°06′02″N 102°33′30″E / 48.10056° СГШ; 102.55833° ИГД / 48.10056; 102.55833