ФК Милано

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Милано е македонски фудбалски тим од Куманово кој моментално игра во Општинската фудбалска лига Куманово. Клубот е бивш учесник на Првата македонска лига

ФК Милано
Амблемот на ФК Милано
Целосно име ФК Милано Куманово
Основан 1990
Стадион Милано Арена
Капацитет 7.000
Лига ОФЛ Куманово
2009-10 Прва македонска лига
9-ти (отпаднати)
Kit left arm blackshoulders.png
Екипни бои
Kit body blackstripes.png
Екипни бои
Kit right arm blackshoulders.png
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Домашен дрес
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Гостински дрес