Прејди на содржината

Траундарјекидл

Координати: 64°41′52″N 14°54′40″W / 64.69778° СГШ; 14.91111° ЗГД / 64.69778; -14.91111
Од Википедија — слободната енциклопедија

Траундарјекидл — мал ледник во источен Исланд. Висок е 1,236 метри и е сместен на 20 километри од ледникот Ватнајекидл.

64°41′52″N 14°54′40″W / 64.69778° СГШ; 14.91111° ЗГД / 64.69778; -14.91111