Разлика помеѓу преработките на „Малта на Олимписките игри“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
'''[[Малта]]''' за прв пат како независна држава учествувала на [[Летни олимписки игри - 1928|Летните олимписки игри]] во 1928 година, кои се одржале во [[Амстердам]]. Од тогаш, [[Малта]] нема пропуштен ниту еден мундијал.
 
Малта никогаш не учествувала на [[Зимски олимписки игри|Зимските олимписки игри]].
 
Малта никогаш не била домакин на некакви [[Олимписки игри]].
 
Спортистите на Малта немаат освоено ниту еден медал, заклулучно со [[2009]] година.
 
Националниот олимписки комитет на Малта бил основан во [[1928]] година, а од страна на МОК признаен во [[1936]] година.
! Вкупно !! 0!! 0!! 0!! 0
|}
 
 
== Надворешни врски ==

Прегледник