Прејди на содржината

NGC 6025: Разлика помеѓу преработките

Додадени 57 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Додадена категорија, replaced: отворено ѕвездено јато → расеано ѕвездено јато (2))
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија)
[[Категорија:Астрономски тела откриени во 1751 година]]
[[Категорија:Расеани ѕвездени јата]]
[[Категорија:Мелотови објекти]]