ФК Кораби: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 10 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (→‎Титули: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Flagicon → знамеикона)
Нема опис на уредувањето
|chairman = Хабиб Клобочишта|
|manager = Менсур Неџипи|
|league = [[Втора македонска фудбалска лига на Македонија 2019/2020#Запад|Втора фудбалска лига на- МакедонијаЗапад]] (Запад) |
season = [[ТретаВтора фудбалска лига на Македонија 2018/2019/2020#ЈугозападЗапад|20182019/1920]]<br />(недовршена) |
position = 1Втора лига - Запад, 7. местоод 10 места |
|pattern_la1=|pattern_b1=|pattern_ra1= |
leftarm1=0077FF|body1=0077FF|rightarm1=0077FF|shorts1=0077FF|socks1=000000|

Прегледник