Американски долар: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 178 бајти ,  пред 2 години
с
Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на економијата → економија-никулец using AWB
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Правилна предлошка, replaced: Никулец од областа на економијата → економија-никулец using AWB)
[[Податотека:US_$1_obverse.jpg|thumb|лево|250п|Американски долар]]
* „1 000 000 $“ песна на македонската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Архангел (музичка група)|Архангел]]“ од 1993 година.<ref>Архангел, ''Архангел'' 1. Litium Records 001, 2000.</ref>
* „За неколку долари повеќе“ (''For a Few Dollars More'') - композиција на италијанскиот [[композитор]] [[Енио Мориконе]] (''Ennio Morricone'').<ref name="discogs.com">[https://www.discogs.com/Ennio-Morricone-The-Best-Of-Ennio-Morricone/release/9311871 DISCOGS, Ennio Morricone ‎– The Best Of Ennio Morricone (пристапено на 31.8.2019)]</ref>
* „Грст долари“ (''A Fistful of Dollars'') - композиција на италијанскиот [[композитор]] [[Енио Мориконе]] (''Ennio Morricone'').<ref>[https://www. name="discogs.com"/Ennio-Morricone-The-Best-Of-Ennio-Morricone/release/9311871 DISCOGS, Ennio Morricone ‎– The Best Of Ennio Morricone (пристапено на 31.8.2019)]</ref>
 
== Надворешни врски ==
 
{{Девизен курс|USD}}
{{економија-никулец}}
{{Никулец од областа на економијата}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Валути]]

Прегледник