Разлика помеѓу преработките на „Левичарската партија.ПДС“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB
с (Јазична исправка, replaced: Види исто така → Поврзано using AWB)
На меѓународно ниво, Левата партија.ПДС е соосновач на Европската левичарска алијанса на партии и била најголема партија во групата [[Европска обединета левица - Нордиска зелена левица]] во [[Европски Парламент|Европарламентот]].
 
== Поврзано ==
== Види исто така ==
* [[Левичарска партија (Германија)]]
* [[Партија за социјалистичко единство на Германија]]
== Надворешни врски ==
* [http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3987417,00.html Дојче Веле „Обединувањето го смени ликот на Партијата на Левицата“]
 
 
{{Германска партија-никулец}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Левичарски партии]]
[[Категорија:Поранешни политички партии во Германија]]

Прегледник