Универзитет за аудиовизуелни уметности ЕСРА: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Кратки измени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Сменети се некој мали информации во врска со универзитетот.)
с (Кратки измени)
{{Универзитет
|name = Универзитет за аудиовизуелни уметности - Европска филмска, театарска и танцова академија ЕФТА
|image = [[Податотека:ESRA logo.jpeg|100px|Логото на универзитетот]]
|established = [[2007]]<ref>{{цитирање вести|url=http://www.dnevnik.com.mk/?itemID=FAE4F466B81F9044A59513CA33FE0CA9&arc=1|title=Македонија доби Европска филмска академија|date=19.04.2007, 16:21|publisher=Дневник|language=македонски|accessdate=2013-02-04}}</ref>
}}
 
'''Универзитет за аудиовизуелни уметности - Европска филмска, театарска и танцова академија ЕФТА(Скопје-Париз-Есен-Ротердам)''' е македонска приватна филмска академија која започнала со работа во [[2007]] година и претставува прв приватен Универзитет од областа на аудиовизуелните уметности во Македонија. Основач на Универзитетот е [[Јордан Плевнеш]], истакнат драмски автор.
 
==Историја==
37

уредувања

Прегледник