Прејди на содржината

Евро Колеџ Куманово

Координати: 42°08′20″N 21°43′08″E / 42.1390° СГШ; 21.7188° ИГД / 42.1390; 21.7188
Од Википедија — слободната енциклопедија
Euro College
Друго име
Higher Education Professional Institution for Business Studies "Euro College" Kumanovo
Видприватен
МестоКуманово, Македонија
eurocollege.edu.mk

Евро Колеџ Куманово - акредитиран[2][3][4][5][6][7] приватен колеџ во Македонија.[8] Програмите се изучуваат 3/2 години, и дипломираните се здобиваат со диплома за додипломски или магистерски студии за Бизнис администрација, по стекнување на 180/120 ECTS.

Колеџот е официјален партнер на Универзитетот за американско наследство во Јужна Калифорнија.[9]

  1. „Објавени резултатите од рангирање на универзитетите во Република Македонија - 2013“. Министерство за образование и наука на Македонија.
  2. „Архивиран примерок“ (PDF). Архивирано од изворникот (PDF) на 2011-12-03. Посетено на 2011-08-11. ccp-macedonia.gov.mk
  3. http://www.uslugi.gov.mk/Prasanja.aspx?UslugaID=355f5d9a-1a8c-42da-92bf-7dc7fa8149a2 Архивирано на 30 март 2012 г. uslugi.gov.mk
  4. „Архивиран примерок“ (PDF). Архивирано од изворникот (PDF) на 2011-09-30. Посетено на 2011-08-11.
  5. „Архивиран примерок“ (PDF). Архивирано од изворникот (PDF) на 2011-09-26. Посетено на 2011-08-13.
  6. http://www.edu.int/eurocollege/ edu.int
  7. „Архивиран примерок“. Архивирано од изворникот на 2011-09-07. Посетено на 2011-08-26. EDU Intergovernmental Accreditation
  8. http://radiobravo.com.mk/en/emissions/eurokoledz13092010/ Euro College Radio Interview
  9. http://amheritageuniv.net/news_award.php[мртва врска]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]

Матична страница

42°08′20″N 21°43′08″E / 42.1390° СГШ; 21.7188° ИГД / 42.1390; 21.7188