Разлика помеѓу преработките на „Шкумба“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземен 1 бајт ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| other_name = Shkumbin
| image_name = Shkumbin.jpg
| caption = Шкумбин помеѓу [[Либражд]] andи [[Elbasan]].
| origin = [[Поградец (округ)|Поградец]], [[Албанија]]
| mouth = [[Јадранско Море]]<br>{{coord|41|2|23|N|19|26|34|E|display=inline,title}}

Прегледник