Епифора: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додава: hr:Epifora [r5545]
(Нова страница: {{фигури (стилистика)}} '''Епифора''' е гласовна фигура и претставува повторување на зборови...)
 
с (Бот Додава: hr:Epifora [r5545])
*[[симплоха]]
*[[палилогија]]
 
[[категорија: фигури (стилистика)]]
 
[[bg:Епифора]]
[[fr:Epistrophe]]
[[he:אפיפורה]]
[[hr:Epifora]]
[[ia:Epiphora]]
[[it:Epifora]]
[[sk:Epifora]]
[[uk:Епіфора]]
 
[[категорија: фигури (стилистика)]]
59.415

уредувања

Прегледник