Прејди на содржината

Живоин Рафаиловиќ: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Живојин Рафаиловиќ на Живоин Рафаиловиќ)
сНема опис на уредувањето
{{Инфокутија за личност
|име= ЖивојинЖивоин Рафаиловиќ
|портрет=
|px=150px
}}
 
'''ЖивојинЖивоин Рафаиловиќ''' ([[срп.]] ''Живојин Рафаиловић'') бил [[Србија|српски]] офицер и еден од основачите на [[Српски комитет на четничката акција|Српскиот комитет на четничката акција]] <ref>Пешић, Миодраг Д. Стари четници. [[КрагујевацКрагуевац]]: Нови Погледи, [[2000]]</ref>.
 
== Биографија ==