Разлика помеѓу преработките на „Офенбах (град)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 14 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Офенбах (Хесен) на Офенбах (град))
[[Податотека:Karte Offenbach am Main in Deutschland.png|150px|десно|Локација на Офенбах.]]
[[Податотека:Offenbach 1.jpg|200px|thumb|Офенбах.]]
'''Офенбах''' (на [[Германски јазик|германски]]: '''Offenbach''') е [[град]] во [[Германија|германската]] [[Сојузни покраини во Германија|сојузна држава]] [[Хесен]]. Има 117,.559 жители.
 
 
{{Герхесен-гео-никулец}}
<!--[[vo:Offenbach am Main]]-->
 
{{Окрузи во Хесен}}
 
[[Категорија:Градови во Хесен]]

Прегледник