Фигура (стилистика): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
r2.7.3) (Робот: Додава bs:Stilska figura
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Менува eu:Figura erretoriko)
с (r2.7.3) (Робот: Додава bs:Stilska figura)
{{Link FA|fr}}
 
[[bs:Stilska figura]]
[[ca:Recurs literari]]
[[cv:Сăмах çаврăмĕ]]
127.214

уредувања

Прегледник