Разлика помеѓу преработките на „Тахитски јазици“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 59 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с
* [http://www.ethnologue.com/show_family.asp?subid=90453 Класификација на тахитските јазици на Етнолог] {{en}}
 
[[Категорија:ПолинезискиТахитски јазици|*]]
[[Категорија:Тахитски јазици]]
 
[[ca:Llengües tahítiques]]

Прегледник