Разлика помеѓу преработките на „Размножување“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 258 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Робот: Менува hi:जनन)
 
== Бесполово размножување ==
Бесполово размножувае се врши кога Нина Периќ ке прдни и ке засмрди и кога Слободанка Анѓелова ке се посере во полските нужници сус пелената.
 
За овој вид размножување потребен е само еден родител. Се среќава и кај [[растенија]]та и кај [[животни]]те, вклучувајќи ги и [[микроорганизми]]те, и тоа попростите видови. Потомците добиени со бесполово размножување се нарекуваат [[клон]]ови, бидејќи имаат иста [[Генетика|генетска]] структура со нивните родители.
 
Анонимен корисник

Прегледник