Прејди на содржината

Оркниски Острови: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
[[Категорија:Оркни| ]]
[[Категорија:Острови во Шкотска]]
[[Категорија:Британски острови]]
[[Категорија:Светско наследство]]
[[Категорија:Управни области во Шкотска]]