Региони во Босна и Херцеговина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на регионите во Босна.

Регионите во Босна и Херцеговина се географските области од кои е составена државата.

Географско-историски региони[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]