Прејди на содржината

Приходи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Приходи
Prihodi
Поглед на Приходи
Приходи is located in Slovenia
Приходи
Приходи
Местоположба во Словенија.
Координати: 46°27′10.7″N 14°2′26.7″E / 46.452972° СГШ; 14.040750° ИГД / 46.452972; 14.040750
Држава Словенија
Традиционален регионГорењска
Статистички регионГорењски
ОпштинаЈесенице
Површина
 • Вкупна5,7 км2 (2,2 ми2)
Надм. вис.&10000000000000845600000845,6 м
Население (2020)
 • Вкупно101
 • Густина18/км2 (46/ми2)
Час. појасUTC+1
Пошт. бр.4270

Приходи (словенечки: Prihodi) — населба во Општина Јесенице во западна Словенија. Областа е дел од историскиот регион Горењска. Населбата сега е вклучена во Горењскиот статистички регион.