Податотека:L-amino acid any.png

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(728 × 640 пиксели, големина: 96 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: An unspecified L-amino acid, for w:Template:Amino_acids
Датум
Извор сопствено дело, based on PD File:L-valine-3D-balls.png
Автор Incnis Mrsi

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
Creative Commons CC-Zero Оваа податотека е достапна под лиценцата Криејтив комонс Универзално предавање во јавна сопственост.
Лицето поврзано со делото со овој документ го има предадено истото во јавна сопственост, откажувајќи се од сите права на тоа дело за цел свет, под законот за авторско право и поврзани или сродни законски права што ги имало на тоа дело, дотолку колку што е дозволено со закон. Делата под CC0 не бараат припишување (наведување автор и/или извор). Кога го наведувате делото, наводот не треба да подразбира било каква поддршка од авторот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:33, 18 март 2013Минијатура на верзијата од 00:33, 18 март 2013728 × 640 (96 КБ)Incnis Mrsi{{Information |description={{en|An unspecified L-amino acid, for w:Template:Amino_acids}} |source={{own}}, based on PD File:L-valine-3D-balls.png |date=2013-03-17 |author=user:Incnis Mrsi }} Category:L-Amino acids [[Category:Proteinog...

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци