Катче од Кафе-консер

Од Википедија — слободната енциклопедија

Катче од Кафе-консер — масло на платно од Едуар Мане од 1879 година, сега во Националната галерија, Лондон. Тоа е поврзано со неговата Келнерка. [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Corner of a Cage“.