Категорија:Фудбалски клубови од Германија

Од Википедија, слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
За повеќе информации, видете ја статијата Листа на фудбалски клубови од Германија.

Оваа категорија е за статии за фудбалски клубови од Германија.

Фудбалот во Германија е раководен од ДФБ (Deutscher Fussball Bund или „Фудбалски сојуз на Германија“).

Сениорската фудбалска лига во Германија е Бундеслига.

Листа на фудбалски клубови од остатокот од светот може да се најде тука.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 9 поткатегории од вкупно 9.

W

Б

В

К

М

Х

Ш