ФК Илинден 1903 Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ФК Илинден 1903 Македонија
Ilinden 1903 Makedonija Hamburg e.V.
Ilinden 1903 Makedonija.JPG
Целосно имеФудбалски Клуб Илинден 1903 Македонија Хамбург
Основан1978
Мреж. местоОфицијално мрежно место

ФК Илинден 1903 Македонија (германски: Ilinden 1903 Makedonija Hamburg e.V.) (порано Илинден 1903; германски: Ilinden 1903) — фудбалски клуб од Хамбург, Германија формиран од страна на македонски доселеници во 1978 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]