Категорија:Осумилјадници

Од Википедија — слободната енциклопедија

Осумилјадниците се четиринаесет планини во светот повисоки од 8.000 м - сите во состав на масивите Хималаите и Каракорум.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

М

Страници во категоријата „Осумилјадници“

Прикажани се 15 од вкупно 15 страници во категоријата.