Џамија Абдул Азис ал-Самарај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Џамија Абдул Азис ал-Самарај
Основни податоци
МестоИрак
ПрипадностИслам
Архитектонски опис
Архитектонски типџамија

Џамијата Абдул Азис ал-Самарај е муслимански објект кој се наоѓа во Ирак.


Џамија Абдул Азис ал-Самарај]]