UTC+04:00

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
UTC+04:00 - 2010: Жолто (цела година), Сино (летно време северна хемисфера), Светлосино - морски области


UTC+04:00 — назнака на временско отстапување за четири часа понапред (+04) од UTC. По стандардот ISO 8601, истото се запишува како 2015-02-20UTC06:15:30+04:00. Ова време се користи во:

Како стандардно време (преку целата година)[уреди]

Европа[уреди]

Западна Азија[уреди]

Африка[уреди]

Како стандардно време (само зиме на Сев. полутопка)[уреди]

Западна Азија[уреди]

Поврзано[уреди]

Наводи[уреди]