UTC+04:30

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
UTC+04:30: Сино (декември), Портокалово (јуни), Жолто (цела година), Светлосино - морски површини

UTC+04:30 е временско отстапување од +04:30 од UTC. Според стандардот ISO 8601, времето би се запишало како 2015-01-23UTC18:41:03+04:30. Ова време се користи во:

Како стандардно време (цела година)[уреди]

Јужна Азија[уреди]

Како летно време (лето на северната полутопка)[уреди]

Јужна Азија[уреди]

  • Иран - иранско летно време