UTC−10:00

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
UTC−10: Сино (декември), Портокалово (јуни), Жолто (цела година), Светлосино - морски површини

UTC−10:00 е часовен појас со отстапување од десет часа (−10) од UTC. Ова време се користи во:

Како стандардно време (цела година)[уреди]

Како стандардно време (зима на сев. полутопка)[уреди]

Наводи[уреди]