iTunes Festival: London 2010 (Florence and the Machine EP)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„iTunes Festival: London 2010“
EP од Florence and the Machine
Издаден 21 јули 2010
Снимен 13 јули 2010 на iTunes Festival, Лондон, Англија
Жанр Инди поп, инди рок, барок поп, арт рок, соул
Траење 25:59
Издавачка куќа Islands
Florence and the Machine — Хронологија
A Lot of Love. A Lot of Blood
(2009)
iTunes Festival: London 2010
(2010)
iTunes Live from SoHo
(2010)

ITunes Festival: London 2010 е EP албум во живо од инди поп бендот Florence and the Machine. Албумот е снимен на iTunes Festival во јули 2010 година во Лондон. Подоцна е издаден во iTunes Store на 21 јули 2010.[1]

Листа на песни[уреди | уреди извор]

Бр. Наслов Траење
1. „Ghosts“   3:35
2. Drumming Song“   4:34
3. „Girl With One Eye“   3:36
4. Rabbit Heart (Raise It Up)“   5:01
5. Cosmic Love“   5:00
6. „Between Two Lungs“   4:13

Наводи[уреди | уреди извор]