Island Records

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Island Records е издавачка куќа, пронајдена од Крис Блеквел во Јамајка. Се наоѓа во Обединетото Кралство, и сега ја поседува Universal Music Group.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Perrone, Pierre. „Island: The record label that changed the world“, „The Independent“, 1 мај 2009 (посет. 1 мај 2009 г).