A Lot of Love. A Lot of Blood

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
„A Lot of Love. A Lot of Blood“
EP од Florence and the Machine
Издаден 28 Април 2009
Жанр Инди поп
Издавачка куќа IAMSOUND Records
Florence and the Machine — Хронологија
A Lot of Love. A Lot of Blood
(2009)
iTunes Festival: London 2010
(2010)

A Lot of Love. A Lot of Blood е EP албум од инди поп беднот Florence and the Machine, издаден на 28 април, 2009. Албумот е издаден само во САД.[1] Ја клучува песната од Cold War Kids, "Hospital Beds" која е препеана од Florence and the Machine.

Листа на песни[уреди | уреди извор]

Side 1
  1. "Dog Days Are Over" - 4:10
  2. "Kiss with a Fist" - 2:14
Side 2
  1. "You've Got the Love" - 2:48
  2. "Hospital Beds" - 2:11
  3. "Dog Days Are Over" (Optimo (Espacio) Ремикс) - 6:43

Наводи[уреди | уреди извор]