You Got the Love

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„You Got the Love“
Сингл од The Source / Candi Staton
од албумот Lungs
Страна Б "Falling" (Демо Верзија)
Издаден 1986
Текстописец Стивенс/Харис/Белами
Формат Винил сингл
Снимен 2007-08
Жанр Диско
Должина 3:43
Издавачка куќа Streetwave[1]
„You Got the Love“
The Source (Feat. Candi Staton) - You Got The Love.jpg
Сингл од The Source / Candi Staton
Издаден 21 јануари 1991 (Обединетото Кралство)
1996–1997 (Повторно издавање)
6 февруари 2006 (UK)
(Повторно издавање)
Текстописец TrueLove/Стивенс/Харис
Формат ЦД сингл
Жанр Хаус
Должина 3:30 (Now Voyager Radio Edit)
6:07 (Now Voyager Микс)
Издавачка куќа Pos/itiva
Продуцент The Source

"You Got the Love" е сингл од 1986 година од бендовите The Source и Канди Стејтон. Во 2008, песната беше снимена од англиската соул пејачка Џос Стоун, за нејзиниот четврт студиски албум, Colour Me Free! издаден во октомври, 2009 година. Во 2009 година, издадена е друга верзија на песната, сингл од инди рок групата, Florence and the Machine.

Верзија на Florence and the Machine[уреди | уреди извор]

„You've Got the Love“
YGTL.jpg
Сингл од Florence and the Machine
од албумот 'Lungs'
Издаден 5 јануари 2009
16 ноември 2009 (повторно издавање)[2]
Текстописец Антони Б. Стифенс
Формат Дигитално спуштање, ЦД сингл, грамофонска плоча (7 инчи)
Жанр Инди поп
Должина 2:48
Издавачка куќа Universal Island
Продуцент Чарли Хугал
Хронологија на синглови на Florence and the Machine
"Drumming Song"
(2009)
"You've Got the Love"
(2009)
"You Got the Dirtee Love"
(2010)

"You've Got the Love" е петтиот сингл издаден од бендот Florence and the Machine, од нивниот прв студиски албум Lungs. Издаден е на 1 декември, 2008 година, како Б-страна на нивниот втор сингл "Dog Days Are Over". Подоцна е издаден како дигитален доунлоуд во Обединетото Кралство, на 5 јануари 2009 година. Оваа песна оригинално е насловена како "You Got the Love" и ја пее The Source со Кенди Стејтон. Florence and the Machine ја имаат препеано истата песна со поразличен наслов.

Наводи[уреди | уреди извор]