Целиноград (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Целиноград
Округ
Целиноград ауданы
Држава  Казахстан
Покраина Акмола
Центар Астана
Часовен појас БВ (UTC+6)

Целиноград (казашки: Целиноград ауданы) е округ во Казахстан во покраината Акмоле во северен Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]