Аршалински реон

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Аршали (округ))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аршалински реон
Округ
Аршалы ауданы
Земја Казахстан
ОбластАкмола
ЦентарАршали
Часовен појасБВ (UTC+6)

Аршалински реон (казашки: Аршалы ауданы) е округ во областа Акмола во северен Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]