Шортанди (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Шортанди
Округ
Шортанды ауданы
Држава  Казахстан
Покраина Акмола
Центар Шортанди
Часовен појас БВ (UTC+6)

Шортанди (казашки: Шортанды ауданы) е округ во Казахстан во покраината Акмоле во северен Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]