Жаркаин (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Жаркаин
Округ
Жарқайың ауданы
Држава  Казахстан
Покраина Акмола
Центар Баранкол
Часовен појас БВ (UTC+6)

Жаркаин (казашки: Жарқайың ауданы) е округ во Казахстан во покраината Акмоле во северен Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]