Енбекшилдер (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Енбекшилдер
Округ
Еңбекшілдер ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаАкмола
ЦентарСтепњак
Часовен појасБВ (UTC+6)

Енбекшилдер (казашки: Еңбекшілдер ауданы) е округ во Казахстан во покраината Акмоле во северен Казахстан.

Поврзано[уреди | уреди извор]